Jestem psychologiem i psychoterapeutką integracyjną.

W jakich trudnościach pomagam?

Pracuję z osobami dorosłymi, które mierzą się m.in. z trudnościami w relacjach z innymi (osobistych i zawodowych), ze stanami depresyjnymi i lękowymi, z trudnościami związanymi z nadmiarowym napięciem, stresem czy zaburzeniami odżywiania (głównie kompulsywnym jedzeniem). Te lub inne kategorie problemów mogą pojawić się u DDD (Dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych) oraz DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików), z którymi również pracuję. Pomagam też osobom w procesie żałoby, kobietom, które doświadczyły poronienia i potrzebującym wsparcia w początkach macierzyństwa. Czasami jednak trudno nam określić z czym dokładnie się zmagamy, ale czujemy się przytłoczeni, życie nie przynosi nam satysfakcji. Na konsultacji pomagam zrozumieć naturę problemu i wyznaczyć kierunki wspólnej pracy.

Wykształcenie i doświadczenie

Ukończyłam studia magisterskie ze specjalizacją Psychoterapia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zdobywałam m.in. w Akademickim Ośrodku Psychoterapii oraz podczas stażu na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym w Centrum Zdrowia Psychicznego SPZOZ Warszawa Wola – Śródmieście. Ukończyłam 4-letnie podyplomowe szkolenie w psychoterapii integracyjnej w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jak pracuję?

Pracuję w podejściu integracyjnym, korzystając z dorobku m.in. psychoterapii humanistycznej czy elementów podejścia poznawczo – behawioralnego. Jednak osią mojego podejścia jest rozpoznawanie niesłużących nam schematów i tendencji osobistych, rozumienie jak doświadczenia osoby wpływały na ich powstanie oraz praca nad ich zmianą.

Z każdym rokiem swojej pracy, coraz bardziej przekonuję się też jak decydujące znaczenie w procesie terapii ma relacja terapeutyczna. Wierzę, że otwartość, szacunek, życzliwość w relacji tworzą odpowiednie warunki do pracy nad zgłaszanymi trudnościami.

Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji.

Prywatnie jestem żoną, mamą, miłośniczką muzyki, gier karcianych, dobrej kawy i aktywnego wypoczynku.