Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz certyfikowanym trenerem grupowym. Ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku Psychologia ogólna ze specjalnościami Psychoedukacja i Psychoterapia Zaburzeń Seksualnych. Umiejętności psychoterapeutyczne kształcę w jednym z wiodących w Polsce ośrodków: Szkole Terapii Poznawczo – Behawioralnej Centrum CBT-EDU Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT). Systematycznie superwizuję swoją pracę i podnoszę kwalifikacje biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach.

Z kim pracuję?

W swoim gabinecie przyjmuję najczęściej dorosłych i nastolatków. Pracuję również z parami i rodzicami.

Jak pracuję?

Przekonałam się już dawno, że podstawą skutecznej terapii jest relacja terapeutyczna, czyli kontakt nawiązany pomiędzy pacjentem, a terapeutą. Relacja człowiek-człowiek. Z tego powodu zależy mi, aby osoby, które do mnie przychodzą doświadczyły z mojej strony autentyczności i pełnej akceptacji.

Pracując z drugim człowiekiem biorę pod uwagę całość jego funkcjonowania: emocje, umysł i ciało. Kiedy wspólnie z pacjentem przyglądamy się jego życiowym trudnościom, staramy się nie tylko uporać z samym problemem, ale przede wszystkim wyeliminować jego przyczynę.

W swojej pracy wykorzystuję głównie narzędzia Terapii Schematów Jefrreya Younga, praktykę uważności (mindfulness), terapię ACT – opartą na akceptacji i zaangażowaniu.

Co mnie inspiruje?

Niezmiennie inspirują mnie inni ludzie – moi pacjenci, rodzina, przyjaciele oraz autorytety w mojej dyscyplinie – Irvin Yalom, Nancy Williams, Jesper Juul, Agnieszka Stein oraz wielu innych.

Staram się żyć uważnie i łagodnie, co każdego dnia okazuje się wyzwaniem 😉

Jako mama dwójki dzieci i żona jednego męża dzielę z moimi pacjentami wiele doświadczeń. Inspiruje mnie obserwowanie, jak inne osoby znajdują własne, często genialne rozwiązania podobnych problemów.

Dlaczego robię to, co robię?

Wierzę, że bycie blisko siebie, przynosi spokój do naszego życia. Uwalnia do tego, aby żyć w zgodzie ze sobą samym. Chcę, aby moi pacjenci mogli odnaleźć niekoniecznie najlepszą, ale najszczęśliwszą wersję siebie i pójść z nią dalej przez świat.

Psycholog, Psychoterapeuta Marta Chrostowska