4-etapowa sesja relaksacyjno-regenerująca

Termin zajęć
Czwartek, 16.09.2021 od 20:30 do 22:00

Rozpocznie się swobodną rozmową otwierającą. W wygodnych pozycjach na matach ułożymy się pod przykryciami i w przyciemnionym świetle, doznamy wyciszenia, osadzając się w oddechu, by rozpocząć podążanie za dźwiękiem.

Podczas wstępnej relaksacji prowadzonej łagodnym głosem będziemy koncentrować się na oddechu rozprowadzającym wibrację w ciele. Pozwoli nam to uzyskać rozluźnienie kolejnych okolic i tkanek.

W zasadniczej części sesji zanurzymy się wyłącznie w brzmieniu instrumentów, by odkrywać jego złożoność i szerokość zakresów, pozwalając sobie na pojawianie się obrazów, przepływ wizji, czy zapadanie w sen. Uderzenia w instrumenty będą spokojne i rzadkie, co sprzyja uzyskaniu głębokiego relaksu, uspokojeniu pobudzonych emocji i myśli, rozluźnieniu napięć w ciele.

Wybrzmienie ostatniego dźwięku, po którym następuje cisza, pozwala zwykle wrócić uwagą z wnętrza ciała do przestrzeni i czasu.

Dzięki właściwościom certyfikowanych mis i gongów terapeutycznych sesja z organicznymi dźwiękami instrumentów pozwala przywrócić stan homeostazy w organizmie i uruchamia procesy samoregenerujące. Obserwacja brzmienia mis i gongu przynosi harmonię i równowagę. Pozostawanie w przestrzeni dźwięku to doświadczanie czystego bycia w tu i teraz, a podążanie uwagą za brzmieniem – jego wzbudzaniem, rozwijaniem i wygasaniem – to praca z uważnością i koncentracją.

Będziemy słuchać dźwięków sześciu relaksacyjnych mis himalajskich i pięciu terapeutycznych oraz dwóch gongów, tam-tama i fena. Zestaw instrumentów jest dobrany tak, aby mógł harmonizować działanie wszystkich głównych ośrodków energetycznych ciała.

Sesja jest dla każdego, kto odczuwa potrzebę zatrzymania, relaksu, doznań muzycznych – bez względu na stan zdrowia, kondycję fizyczną czy zaawansowanie; nie ma przeciwwskazań – poza sugestią zachowania ostrożności w przypadku zakrzepicy, wszczepionego rozrusznika serca, psychozy, niedociśnienia, ciąży.

Jak się przygotować do relaksacji dźwiękiem?

Warto zadbać o dobre nawodnienie, zarówno wcześniej, jak i później, ewentualnie wziąć ze sobą wodę, w razie indywidualnych potrzeb – troszcząc się o swój komfort, przynieść ewentualne swoją poduszkę, lekkie przykrycie, założyć wygodne niekrępujące ubranie.

Jakie są rezultaty do sesji relaksacji?

Sesja dźwiękowa pozwala doświadczyć:

na poziomie fizycznym:

  • poprawy zdrowia i nastroju, jakości snu i metabolizmu
  • uruchomienia procesów regeneracyjnych w tkankach
  • detoksykacji organizmu

na poziomie mentalnym:

  • uwolnienia od stresu, napięć i problemów
  • oczyszczenia emocji
  • zwiększenia kreatywności i motywacji

na poziomie duchowym:

  • niezwykłych wrażeń muzycznych
  • podniesienia samoświadomości

Zapisy

Prosimy o rezerwację miejsca:

Cena

Udział w zajęciach to 50 zł

Termin zajęć

16 września 2021 o 20:30

Prowadząca zajęcia

Asia Romaniuk - entuzjastka jogi i harmonijnego życia z wieloletnią praktyką własną i kilkuletnim doświadczeniem nauczycielskim, absolwentka studiów Joga i relaksacja (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie), z dyplomami kursów masażu klasycznego oraz Mindfulness-Based Stress Reduction (Polskie Towarzystwo Mindfulness, Zuzanna Ziomecka), która swoje umiejętności pracy z dźwiękiem certyfikuje u dr Małgorzaty Kronenberger. Prócz sesji relaksacyjnych z dźwiękiem prowadzi również masaże indywidualne oraz w parach, a także rytuały i rozmowy wspierające w zmianie.

Asia Romaniuk