Tematem odżywiania interesowałam się w czasach studiów na wydziale ekonomii, gdzie zgłębiałam tajniki marketingu i zarządzania. Był to bardzo popularny kierunek w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Wykazywałam skłonność raczej do przedmiotów ścisłych i taka decyzja na początek drogi wydawała mi słuszna. Jednak, odkąd pamiętam z wielką ciekawością, czytałam artykuły, książki i wszelkie publikacje, na temat odżywiania oraz jego wpływie na nasze zdrowie. Kilka lat po studiach podjęłam pracę w wydawnictwie WAB.

Miłość do dietetyki rozkwitła wtedy na dobre. Do moich obowiązków w pracy należało między innymi przeglądanie tekstów wpływających do wydawnictwa z przeznaczeniem do wydania. I tak w moje ręce trafiła książka Zdrowie Doskonałe dr. Deepaka Chopry. Nie mogłam się oderwać od tej pozycji. Czułam, że wiedza o ajurwedzie opisana przez doktora Choprę jest jasna i oczywista. Czytałam jak by o czymś, co bardzo dobrze znam. To było magiczne uczucie. Postanowiłam postawić kolejny krok w tym kierunku. W roku 2007 dwukrotnie pojechałam do Indii. Tam zgłębiałam ajurwedę w klinice Jiva Ayurveda pod okiem dr Patrapa Chauchana. Zdobyłam dyplomy potwierdzające podstawy wiedzy i znajomości zabiegów ajurwedyjskich. Poczułam, że wiem już bardzo dużo. Po powrocie konsultowałam, zalecałam diety, rozbiłam zabiegi ajurwedyjskie, w mojej klinice urody AMARET.  Tam też zwróciłam szczególną uwagę na zainteresowanie moich klientek i klientów włosami. Zauważyłam jaką wagę ludzie przywiązują do wyglądu swoich włosów ich jakości i zdrowia. Starałam się zrozumieć, co jest tego przyczyną, że dla ludzi włosy są aż tak ważne. Dla mnie samej fryzura, a przede wszystkim stan włosów od bardzo dawna miał ogromny wpływ na samopoczucie. Kiedy jestem zdrowa i w świetnej kondycji, od razu było to widać po moich włosach. Kiedy byłam chora, chore były też moje włosy. Kiedy byłam szczęśliwa one też takie były, aż po końce. Kiedy mam dużo stresów i niewiele czasu na odreagowanie, moje włosy kumulują go i w różny sposób sygnalizują, że czas na relaks. Czasem wystarczy sam rytuał świadomego zmycia ciała i przy tej czynności także spa dla włosów. Czemu tak dużo uwagi poświęcam włosom? Większość z nas przyzna, jak ważne są dla samopoczucia. Kiedy nam sprawiają radość i satysfakcję świat należy do nas. Sprawy idą gładko. Mamy chęć uśmiechać się do ludzi, a oni odwzajemniają nam ten uśmiech. Przez wiele lat zajmowałam się włosami w mojej klinice „fryzoterapii”.

Pracując z klientami, zwróciłam także uwagę na jeszcze jeden czynnik. Odżywianie. Wiem na ten temat sporo, pomyślałam, głównie z czasów zgłębiania podstaw ajurwedy. Jednak zabrakło mi w tej układance jednego elementu. Wiedzy konwecjonalnej. Żyjemy w świecie kultury zachodniej, gdzie wiedza najczęściej jest dyscypliną, dającą się zważyć lub zmierzyć. I to wydało mi się dopełnieniem dla ducha ajurwedy. Rozpoczęłam studia dietetyczne na Warszawskiej Akademii SGGW. Dzisiaj jestem dyplomowaną doradczynią dietetyczną. Wśród innych moich koleżanek i kolegów po fachu zajmujących się dietetyką dyscyplinarną w tym gronie dietami redukcyjnymi ja znalazłam przestrzeń dopiero co zyskującą aprobatę naukową. Dietetyka intuicyjna. Diety ludzi żyjących najdłużej na świecie oparte są właśnie o jej zasady. Naukowcy zwrócili już na to uwagę i mamy obecnie bardzo dużo materiałów, badań i książek naukowych na ten właśnie temat. Zachęcam do zapoznania się z dietą z Okinawy. Na moich warsztatach będę dużo szerzej mówić na ten temat oraz na temat diety ajurwedyjskiej jak tej konwencjonalnej. Postaram się stworzyć dla Państwa bezpieczną przestrzeń do życia między wschodem a zachodem

Zapraszam do współpracy