Święta to czas obdarowywania prezentami… Także dzieci. Jakie prezenty kupować, aby były one nie tylko elementem tradycji, ale również rozwijały nasze pociechy? Świetnym pomysłem na prezenty świąteczne są gry planszowe – rozwijają kompetencje dziecka, zarówno w sferze poznawczej, jak i społeczno-emocjonalnej. Uczą współpracy, radzenia sobie z trudnymi emocjami, stwarzają okazje na doświadczenie sukcesu. Gry planszowe mogą wspierać rozwój dziecka, pogłębiać relacje rodzinne, budować bliskość i bezpieczeństwo. Często są wykorzystywane przez psychologów i psychoterapeutów jako element pracy terapeutycznej z dzieckiem. Jakie gry polecamy?

Dobble

Świetna gra, która rozwija koncentrację, uczy sprawnego nazywania. Liczy się refleks, szybkość – trzeba znaleźć taki sam symbol na dwóch kartach.

Dobble

Góra uczuć

Gra terapeutyczna przydatna zarówno dla psychologów, psychoterapeutów, jak i rodziców. Uczy nazywania emocji i pomaga się nimi dzielić. Góra uczuć to doskonała gra planszowa dla dzieci w wieku 5-9 lat; dla przedszkolaków została stworzona dodatkowa wersja, przeznaczona dla młodszych dzieci z kartami zadań dostosowanymi do tej grupy wiekowej.

Góra uczuć

Potwory do szafy

Gra planszowa, która pomaga poradzić sobie ze strachami, oswoić się z nimi, a może i… zaprzyjaźnić. Rozwija pamięć, spostrzegawczość i sprawczość dziecka. Uczy radzenia sobie z lękiem.

Potwory do szafy

Pytaki

Gra rodzinna, dzięki niej dowiemy się więcej o sobie nawzajem. To gra, która zbliża i pomaga zrozumieć siebie nawzajem, poznać emocje, potrzeby i myśli drugiej osoby.

Pytaki

Klocki konstrukcyjne

Dzięki tym klockom można budować przestrzenne konstrukcje. Świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wciąga i angażuje niezależnie od wieku.

Klocki konstrukcyjne

Jenga

Gra, która niezmiennie cieszy się wielką popularnością – doczekała się już wielu wersji. Rozwija koncentrację, uważność. Liczy się w niej zręczność. Doskonała na zimowe wieczory.

Jenga