Jestem psychologiem, psychoterapeutą i trenerem. Ukończyłam Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt (IIPG) w Krakowie (4-letnie szkolenie akredytowane przez EAGT). Instytut jest członkiem International Federation of Gestalt Training Organization FORGE i EAGT – międzynarodowych federacji zrzeszających ośrodki szkolące w zakresie terapii.

Posiadam tytuł magistra psychologii (SWPS) oraz dziennikarstwa i politologii (UW).

Ukończyłam liczne szkolenia dla trenerów i terapeutów z nurtu terapii poznawczo-behawioralnej. Master Trener Treningu Zastępowania Agresji (TZA) oraz terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (TSR).

Prowadzę warsztaty i szkolenia m.in. z kształtowania umiejętności społecznych, zarządzania złością, kształtowania umiejętności wychowawczych. Posiadam doświadczenie w pracy z dorosłymi oraz z dziećmi i młodzieżą.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora.

Jak pracuję

Psychoterapia jest dla mnie drogą do siebie, do siebie prawdziwego i pełnego. Pomaga poznać, pokonać i zaakceptować swoje ograniczenia. Rozwija zdolność budowania relacji z innymi ale i z sobą samym, albo przede wszystkim z sobą samym. Bo im bardziej jesteśmy świadomi siebie – swoich uczuć, myśli odczuć, potrzeb, przeszłości, doświadczeń - tym bardziej jesteśmy zdolni i otwarci do bycia z drugą osobą w pełni, świadomie…

Psychoterapia prowadzi nie tylko do poznania siebie ale i do uznania perspektywy innych, zaakceptowania świata różnic i niedoskonałości. Pomaga zrozumieć, zaakceptować i także zmienić lub zrozumieć co dobrze by było zmienić…. Pomaga też w dotarciu do wiedzy co jest dla nas możliwe, realne i dobre na teraz. Dzięki psychoterapii możliwe jest docenienie i doświadczenie bycia „Tu i Teraz”. Poprawienie jakości życia, relacji. Odważenie się na zmiany. Jest to podróż w nieznane i ciekawe. Jest to też najlepsza inwestycja w lepszą przyszłość dla siebie i swoich bliskich.

W swojej pracy terapeutycznej staram się być uważna na to z czym przychodzi Klient - z jakim problemem, trudnością i dostosowuje swój styl pracy do jego potrzeb. Dlatego też korzystam z narzędzi oferowanych przez różne modalności. Korzystam z wiedzy i umiejętności nabytych podczas licznych szkoleń, kursów oraz superwizji pracy psychoterapeutycznej.

Swoje umiejętności psychoterapeutyczne kształciłam w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, dlatego nurt Gestalt jest mi szczególnie bliski. Zgodnie z koncepcją terapii Gestalt podstawowym źródłem problemów człowieka są niezaspokojone w dzieciństwie potrzeby – przede wszystkim miłości, akceptacji, bezpieczeństwa i szacunku. Te niezaspokojone potrzeby mają wpływ na nasze obecne relacje co przejawia się poprzez nasze myśli, uczucia i doznania, sposób wchodzenia i funkcjonowania w relacjach. Zrozumienie tych zależności pozwala na świadome życie i wprowadzenie zmian.

Pracuję z osobami dorosłymi oraz z dziećmi i młodzieżą. Prowadzę grupy terapeutyczne dla młodzieży, dzieci i dorosłych.

Psycholog, Psychoterapeuta Agnieszka Kowalczyk