Jestem psychologiem i terapeutą wczesnej interwencji. Mam kilkuletnie doświadczenie pracy w poradnictwie psychologicznym, diagnostyce oraz terapii dzieci z niepełnosprawnościami.

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych "Wczesna Interwencja – Pomoc Dziecku i Rodzinie w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju oraz opieki nad małym dzieckiem" (Akademia Pedagogiki Specjalnej). Posiadam przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi i młodzieżą. Ukończyłam szkolenia z zakresu diagnostyki psychologicznej dzieci, umiejętności i metod wychowawczych, treningu umiejętności społecznych i komunikacji alternatywnej (AAC).

Z kim i jak pracuję?

Prowadzę diagnostykę psychologiczną, terapię z zakresu wczesnej interwencji, warsztaty grupowe oraz konsultacje rodzicielskie. Pracuję z najmłodszymi, przedszkolakami, uczniami szkoły podstawowej oraz ich rodzicami, ponieważ pomoc dziecku zazwyczaj wymaga holistycznego podejścia do problemu. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem ciekawa innych - interesuje mnie odmienny sposób spojrzenia na tę samą rzeczywistość. Aby adekwatnie odpowiedzieć na potrzeby moich Klientów, staram się ich jak najlepiej poznać i nawiązać z nimi dobrą relację. Ważne są dla mnie ich motywacje, etapy rozwojowe i życiowe, mocne strony i zainteresowania. Zakładam, że drugi człowiek to odmienny świat, który chcę "zwiedzać" z uwagą i delikatnością. W mojej pracy na pierwszym miejscu stawiam podmiotowość drugiego człowieka. Uważam też, że jednymi z ważniejszych potrzeb i umiejętności w życiu jest komunikacja i dialog, dzięki którym możliwe jest wyrażanie siebie oraz nawiązywanie porozumienia.

Co mnie inspiruje?

Inspiracją i motywacją w pracy jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem i możliwość niesienia pomocy oraz tworzenie choć trochę lepszego świata - takiego, w którym lepiej znamy i rozumiemy samych siebie, a dzięki temu możemy lepiej kochać siebie i innych. W pracy zawodowej inspiruje mnie m. in. psychologia humanistyczna, filozofia komunikacji alternatywnej oraz nurt pozytywnej dyscypliny. Prywatnie fascynują mnie ludzkie historie, więc chętnie czytam i lubię kino, ciekawi mnie historia kultury. Czerpię wiele radości z obcowania z przyrodą oraz poznawania jej.