Jestem psychologiem i terapeutą. Ukończyłam psychologię (ścieżka kliniczna) oraz podyplomowe studia Psychosomatyka i somatopsychologia na Uniwersytecie SWPS, a także filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem dr Popiel i Pragłowskiej na Uniwersytecie SWPS. Ukończyłam cykl szkoleń z mediacji oraz 8-tygodniowy kurs MBSR. Pracuję pod superwizją certyfikowanego superwizora PTTPB, a w swojej pracy przestrzegam zasad kodeksu etyczno-zawodowego psychologa.

Oprócz prywatnej praktyki psychoterapeutycznej młodzieży i dorosłych pracuję jako psycholog i psychoterapeuta w Fundacji „Avalon" i współpracuję, jako psycholog i diagnosta, przy projektach aktywizujących społecznie i zawodowo osoby z niepełnosprawnościami.

Pracowałam jako psycholog, terapeuta i prowadziłam poradnictwo psychologiczne w Centralnej Przychodni Rehabilitacyjno-Leczniczej PZN. Współprowadziłam zajęcia dla studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz spotkania psychoedukacyjne dla mieszkańców dzielnicy Warszawa-Włochy.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Ambulatoryjnym Zespole Leczenia Uzależnień („Goplańska”) jako koterapeuta w grupach dla osób uzależnionych i współuzależnionych; Instytucie Psychologii Zdrowia w Europejskim Telefon Zaufania dla Osób w Kryzysie Emocjonalnym 116 123 jako psycholog i interwent kryzysowy; Stowarzyszeniu Terapeutów w programie Adaptacja społeczna osób z autyzmem; oraz na Oddziale Wewnętrznym Szpitala Bródnowskiego – pomoc pacjentom chorującym na cukrzycę. Byłam również wolontariuszem w warszawskim Centrum Onkologii.

Czym się zajmuję?

  • Konsultacje, poradnictwo, psychoedukacja i wsparcie psychologiczne młodzieży i dorosłych,
  • interwencja kryzysowa,
  • diagnoza słabych i mocnych stron, zasobów i potrzeb klienta,
  • praca terapeutyczna z bólem przewlekłym (w nurcie poznawczo-behawioralnym),
  • psychoterapia indywidualna młodzieży i dorosłych (m.in. zaburzenia nastroju, choroby psychosomatyczne, radzenie sobie ze stresem, zaburzenia snu, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, zaburzenia rozwojowe, nerwice, trauma i strata, radzenie sobie z trudnymi emocjami, depresja, natręctwa, wypracowanie zdrowych nawyków służących lepszej jakości życia, np. podczas rehabilitacji, leczenia),
  • konsultacje i wsparcie psychologiczne osób z niepełnosprawnościami i chorujących przewlekle,
  • wsparcie psychologiczne i psychoterapia indywidualna dla personelu medycznego.

Psycholog, Psychoterapeuta Marta Więch