Mazowsze dla zdrowia psychicznego

Fundacja Dobra Przestrzeń realizuje projekt „Dobra Przestrzeń dla dobrostanu” w ramach działalności na rzecz poprawy stanu osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego poprzez tworzenie punktów wsparcia.

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej

Działania są realizowane na podstawie umowy zawartej przez Fundację Dobra Przestrzeń z Województwem Mazowieckim w ramach zadań publicznych dofinansowanych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w terminie do 15 grudnia 2025 roku.

Mazowsze serce Polski

Punkty Konsultacyjne Fundacji Dobra Przestrzeń działają w trzech lokalizacjach:

  • ul. Rakietników 10/1
  • ul. Fasolowa 33 (Włochy)
  • ul. Drzymały 18/24 (Ursus)

Adresaci działań realizowanych w ramach Punktu Konsultacyjnego:

osoby dorosłe doświadczające kryzysu emocjonalnego i/lub zaburzeń psychicznych, mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Działania:

  • konsultacje: psychologiczne, pedagogiczne, prawne, pracownika socjalnego
  • psychoterapia indywidualna krótkoterminowa (12 spotkań)
  • psychoterapia grupowa krótkoterminowa (12 spotkań)

Punkt Konsultacyjny jest czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach 16:00 - 20:00
(konsultacje odbywają się na podstawie wcześniejszych zgłoszeń)
Nr telefonu do Punktu Konsultacyjnego: 668 879 214
Telefon czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 -20.00
adres email: dobrostan@dobra-przestrzen.pl

Regulamin korzystania z Punktu Konsultacyjnego

  • Rejestracja i umawianie konsultacji jest możliwe w dni robocze od 12:00 do 20:00.
  • Osoby korzystające z Punktu Konsultacyjnego mają możliwość uzyskania w ramach godzin działania Punktu Konsultacyjnego informacji o formach pomocy, podstawowego wsparcia psychologicznego bez wcześniejszego zapisu.
  • W razie zaistnienia potrzeby dalszego wsparcia (psychologicznego, psychoterapeutycznego, pedagogicznego, prawnego, pracownika socjalnego). Konsultanci Punktu Konsultacyjnego będą wskazywali możliwości oraz miejsce uzyskania dalszej pomocy w ramach świadczeń oferowanych w ramach Punktu Konsultacyjnego lub w innych placówkach oferujących wsparcie.

Zasady korzystania z konsultacji:

  • psychologiczne, pedagogiczne, prawne zgodnie z harmonogramem i dostępnością terminów, informacje do uzyskania w Punkcie Konsultacyjnym w godzinach 12:00-20:00 w dni robocze pod nr telefonu 668 879 214.
  • psychoterapia indywidualna (12 spotkań) - uczestnicy są kwalifikowani podczas konsultacji psychologicznych, liczba miejsc na psychoterapię jest ograniczona.
  • psychoterapia grupowa - uczestnicy są kwalifikowani podczas konsultacji psychologicznych

Warunki uczestnictwa w projekcie:

  • zamieszkiwanie województwa mazowieckiego,
  • osoby które ukończyły 18 rok życia, osoby w kryzysie emocjonalnym i/lub zaburzeń psychicznych.

Regulamin uczestnictwa w projekcie - do pobrania.

Kadra:

Joanna Szczepaniak - absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ukończyła studia magisterskie z zakresu psychologii o specjalności – psychologia kliniczna i osobowości. Posiada stopień doktora nauk o kulturze fizycznej, który uzyskałam na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Odbyła liczne kursy i szkolenia kwalifikacyjne uprawniające do diagnozy psychologicznej. Obecnie w trakcie całościowego czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Ośrodka Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA.

Agnieszka Bujak – absolwentka pięcioletnich studiów magisterskich na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS. W zawodzie psychologa pracuje od 2003r., obecnie jest w trakcie całościowego czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Jest też socjoterapeutą, trenerem Treningu Zastępowania Agresji, trenerem umiejętności poznawczych i certyfikowanym trenerem uważności (Mindfulness) dla dzieci i młodzieży według metody Eline Snel©.

Aleksandra Dmoch-Kupczyk - psychoterapeutka, psycholożka i pedagożka. Ukończyła szkolenie psychoterapeutyczne w Szkole Psychoterapii Ośrodka Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA (szkoła jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz World Association for Person Centered & Experiential Psychotherapy & Counselling). Posiada tytuł magistra pedagogiki (Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz psychologii klinicznej (Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej). Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas staży klinicznych w Oddziale Zdrowia Psychicznego Szpitala Bródnowskiego oraz Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach.

Anna Błaszczak - magister psychologii, psychoterapeutka w trakcie szkolenia przygotowującego do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyła studium terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży oraz I stopień terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR). Doświadczenie zdobywała m.in. na: Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej CBT, w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii, placówkach oświatowych (szkoły, przedszkola), poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Izabela Bochunewicz - z wykształcenia jest socjologiem, w trakcie czteroletniego Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji. Uczestniczy także w dwuletniej Szkole Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji. Bierze udział w konferencjach naukowych. Doświadczenie klinicznie zdobywała odbywając staż na Oddziale Dziennym III Kliniki Psychiatrycznej oraz na Oddziale F1 (ostrym, ogólnopsychiatrycznym, całodobowym) I Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywała w Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom - prowadząc psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodych dorosłych; Stowarzyszeniu „Mudita”, zrzeszającego bliskich osób z niepełnosprawnościami - prowadząc indywidualne spotkania wsparciowe, Grupy Wsparcia dla bliskich osób z niepełnosprawnościami, a także pełniąc dyżur w Telefonie Zaufania; Fundacji Kluboteka Dojrzałego Człowieka - prowadząc indywidualne spotkania wsparciowe dla Seniorów.Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze menadżerskim i HR.

Sylwia Krzywik – jest neurologopedką, pedagożką-terapii pedagogicznej, terapeutką Integracji Sensorycznej. Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie na Akademii Pedagogicznej im. Jana Długosza w Częstochowie, studia Podyplomowe na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywała pracując z dziećmi i młodzieżą w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz prowadząc prywatną praktykę. Brała udział w licznych kursach i szkoleniach m.in. „Symultaniczno-Sekwencyjna metoda czytania” „Move To Learn”, szkolenie z metody „Biofeedback”, „Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się”, „Diagnoza słuchu obwodowego i centralnego przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem systemu SAT (Screeningowego Audiometru Tonalnego z Testami Centralnymi)”. Prowadzę konsultacje, diagnozę i terapię logopedyczną oraz diagnozę i terapię pedagogiczną.